Vakum Makinesi Servisi

Tek Çene Vakum Makinesi Kullanım Talimatı

Tek çene vakum makinesi kullanım talimatı oldukça basit ve kolaydır. Vakumlama işlemi, vakumlama yaparken vakum poşetinin içindeki havanın tamamen boşaltılmasını sağlamaktır. Böylelikle hem ürünlerin raf ömrü uzamış olur, hem de kalitesi ve tazeliği uzun süre muhafaza edilmiş olur.

Ürünlerin oksijenle temas etmesi sonucu daha kolay bakteri oluşturmasını ve böylelikle gıda ürününün kullanılamaz hale gelmesinden dolayı yapılan vakumlama işlemi, özellikle gıda üretimi yapan firmaların tercih ettiği bir işlemdir. Tek çene vakum makinesi kullanım talimatı vakum makinesini üreten firma tarafından firmalara verilmektedir. Tek çene vakum makinesinin haricinde bir de çift çene vakum makineleri bulunmaktadır. Bu iki tür vakum makinelerinin özelikleri ve kullanım şekilleri birbirinden farklıdır.

Tek Çene Vakum Makinesi Nasıl Kullanılır

Tek çene vakum makinları kullanımı açısından oldukça kolay ve pratiktir. Vakumlanacak ürün vakum poşetinin içerisine konulur ve vakum makinesi çalıştırılır. Daha sonra vakum makinesi poşetin içerisindeki havayı tamamen boşaltarak vakumlama işlemi gerçekleştirilir. Böylece hem ürünün oksijenle teması kesilir hem de ürünün uzun süre muhafaza edilmesi sağlanır.

Evlerde de kullanılan vakum makineleri genellikle ev tipi vakum makineleri olarak bilinmektedir. Ev tipi vakum makineleri boyut olarak küçüktür ve kullanımı daha kolaydır.

Sanayi tipi vakum makineleri ise genelde firmalar tarafından kullanılan ve boyutu ev tipi vakum makinelerine göre daha büyüktür. Tek çene vakum makineleri ise çift çene vakum makineleri ile birlikte sanayi tipi vakum makineleri içerisinde yer almaktadır.

Tek Çene Vakum Makineleri Garanti Süresi

Tek çene vakum makineleri garanti süresi kapsamında makinelerde herhangi bir sorun ya da arızanın çıkması durumunda teknik servis devreye girerek sorunu ortadan kaldırmak için çalışmalarını sürdürür. Aynı zamanda tek çene vakum makinası teknik servisi, vakum makinelerinin bakımından ve temizliğinden de sorumludur. Bu bakım ve onarım işlerine olarak da vakum makinelerinin yedek parçalarını da temin edebilirler. Tüm bu işlemler Tek çene vakum makineleri garanti süresi boyunca ücretsiz olarak yapılabilir. Aynı zamanda vakum makinelerinin motorunda ya da emiş probleminde herhangi bir sorun çıktığında da garanti süresi kapsamında ücretsiz olarak yapılabilir.